www.Trajectory.org.ua: двигаясь к цели!


Главная Встреча с работодателем Проблема професійного самовизначення особистості в Україні
28.08.2009
Аналитика
Жизнь студента
Новые профессии
Встреча с работодателем
Учеба за рубежом
Дистанционное образование
Образование: точка зрения
Образование: отчеты
Наука
Справочники
Академлицензии ПО
Дистанционное обучение
Конкурсы и олимпиады
Международные экзамены
Образовательные ассоциации
Сезонные школы
Стипендии и гранты
Студенческие организации
Учебники, пресса
Логин
Подписка
Новости
Аналитика
Рассылки доступны только зарегистрированным пользователям.
  Не зарегистрированы?

Проблема професійного самовизначення особистості в Україні

Автор: Екатерина Когут   
30.10.2008

У вчорашніх абітурієнтів розпочалося студентське життя. Вони приєдналися до своїх більш досвідчених колег по навчальному закладу та "гризуть граніт науки".

І буде кілька напружених, але водночас дивовижних років студентського життя. Враження від цих років у кожного будуть свої - хтось буде з цікавістю навчатися, відшукуючи додаткові джерела інформації, комусь стане зрозумілим, що обраний ним шлях є помилковим, хтось так і не розбереться, що йому потрібно, і буде терпляче чекати отримання диплому...

Людина має сама обирати свій шлях. Має самостійно вирішувати, ким та з ким їй бути. Проте так буває надзвичайно рідко. І без того складний та тривалий процес самовизначення особистості ускладнюють люди з найближчого оточення, існуючі стереотипи тощо. Здавалося б, що може бути простіше - прислухаєшся до себе і чиниш так, як підказує власне "Я". Але іноді почути себе буває надто складно. Особливо тоді, коли раніше не надто замислювався над своїми бажаннями і прагненнями.

Процес самовизначення особистості включає в себе самовизначення професійне. Багато науковців вважає, що, коли людина розвивається як професіонал та успішно самореалізується, її особистість надзвичайно збагачується. Дійсно, така людина виглядає задоволеною та впевненою у собі, вона здорова та матеріально забезпечена.

Людину з самого малечку наполегливо інформують, що треба заробляти гроші. Що ж, дійсно треба, адже це дає можливість задовольнити свої фізичні та духовні потреби. Ця ніби-то незаперечна істина змушує людину обирати "грошовиті" спеціальності. Тобто такі, які безпосередньо пов'язані з грошима - різноманітні економічні, юридичні спеціальності тощо. Але ж тоді чому далеко не всі, хто має таку освіту, добре заробляють і задоволені своєю самореалізацією? Відповідь доволі проста - великий попит на справжніх фахівців, професіоналів своєї справи, людей, які люблять свою роботу, незалежно від того, яку назву має їхня спеціальність.

Познайомившись ближче з людиною, закоханою в свою роботу, отримуємо підтвердження точки зору Є. Клімова та М. Пряжникова щодо розвитку особистості, яка успішно проходить процес професійного самовизначення. Коли людині цікаво те, чим вона займається, незалежно від роду діяльності вона починає застосовувати творчість, привносити у процес щось своє, експериментувати. Саме тоді народжуються винаходи.

Фахівець поза конкуренцією. Ця категорія просто не актуальна для нього. Адже, завдяки своїм розвиненим творчім здібностям, він завжди може знайти своє місце.

Проблема професійного самовизначення зараз дуже гостро постала в Україні. На даний момент існує суттєвий дисбаланс у розподілі прцездатного населення за спеціальностями, потрібними для нормальної життєдіяльності суспільства. Це питання потребує ретельних досліджень для подальшої корекції державної політики. Оскільки від цього залежить фізичне та психічне здоров'я населення, розвиток та добробут держави.

Катерина Когут, студентка 4го курсу НПУ ім. М.П. Драгоманова спеціальності "Практична психологія"

 
Поиск по сайту
Ближайшие события
Извините, анонсов сейчас нет.
Работа и практика

Новые объявления:

Все разделы:
>>Постоянная работа
>>Разовая работа
>>Учебная практика
>>Заказные исследования

>>Найти объявление
>>Добавить объявление

Свежие новости
© Траектория